Siedemnasta niedziela w ciągu roku 28 lipca 2024r. – Ogłoszenia duszpasterskie

1. Każda Msza Święta rozpoczyna się wezwaniem do modlitwy, kierowanym do nas przez celebransa, byśmy do wspólnej intencji dołączyli osobiste, z którymi przyszliśmy. Czy o tym pamiętamy? Czy zabieramy na Eucharystię także osobiste sprawy, by przedstawić je Panu? Jezus może spełnić nasze prośby, przemienić nasze życie, dosłownie dokonać cudu, o ile z pełnym zaufaniem potrafimy złożyć w Jego dłonie to, co czasami określamy, jako „niewiele”. Uczmy się od apostołów postawy zawierzenia, z którą złożyli w dłonie Jezusa pięć chlebów i dwie ryby. Jezus nakarmił tłumy. Dokonał cudu. Czy w naszym życiu nie mógłby dokonać takich znaków?

2. Tydzień temu uzbieraliśmy 2030 zł. na zakup środków transportu dla misjonarzy.

3. Dzisiaj odpust ku czci św. Anny w Bodzanowie.

4. Jutro wspomnienie świętych Marty, Marii i Łazarza.

5. W środę wspomnienie św. Ignacego Loyoli.

6. W czwartek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego biskupa i doktora Kościoła.

7. Także w czwartek 1 sierpnia będziemy obchodzili 80 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy o tych, którzy oddali życie za wolność ojczyzny.

8. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca, a za tydzień pierwsza niedziela sierpnia. W czwartek od 17.00 adoracja; w piątek od 17.00 adoracja i spowiedź; w sobotę od 16.50 adoracja i Różaniec; za tydzień po Mszy św. o 10.00 adoracja i procesja. Proszę o asystę i dziewczynki do sypania kwiatkami.

9. W minionym tygodniu na naszym cmentarzu grzebalnym pochowaliśmy Lecha Walczaka z Krzykos. Wieczny odpoczynek …

10. Znowu z piątku na sobotę nad ranem ktoś spowodował pożar w pojemnikach na śmieci na cmentarzu.

11. Dziękuję za ofiary złożone w ostatnim czasie: 100 zł. na misje; 100 zł. dla potrzebujących pomocy; 200 zł. na cele parafialne. Bóg zapłać.

12. Prace przy czyszczeniu i malowaniu kolejnych segmentów ogrodzenia cmentarnego rozpoczniemy w sobotę od godz. 9.00. Przychodzimy po narzędzia do malowania kilka minut przed 9.00.

13. Zapisujemy się na pielgrzymkę duchowa w kancelarii parafialnej.

14. Z prasy katolickiej: „ Gość Niedzielny”.

15. Intencje mszalne w gablotce i na naszej stronie.