Osiemnasta niedziela w ciągu roku 4 sierpnia 2024r. – Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiejsza Ewangelia przypomina nam, że warto i trzeba przychodzić do Chrystusa; On jeden może zaspokoić najgłębsze ludzkie tęsknoty i pragnienia, bowiem to On jest źródłem wszelkiego dobra i szczęścia.

2. Rozpoczął się sierpień – to miesiąc wielu ważnych wydarzeń w historii naszej ojczyzny, miesiąc pieszych pielgrzymek do Tronu Jasnogórskiej Madonny oraz miesiąc wytężonej pracy przy zbiorze tegorocznych plonów. Otoczmy modlitwą nasz kraj, podejmujących trud pielgrzymowania, pracy w polu, sadzie bądź ogrodzie oraz całkowitej lub czasowej abstynencji od alkoholu. A może sami zaangażujmy się w to ćwiczenie woli i ducha przez powstrzymanie się od spożywania alkoholu w bieżącym miesiącu.

3. We wtorek, 6 sierpnia, będziemy obchodzili święto Przemienienia Pańskiego. W Daniszewie odpust. Pamiętajmy, że każda Eucharystia jest takim naszym wejściem na Górę Przemienienia i kontemplacją Chrystusowego oblicza.

4. W czwartek, 8 sierpnia wspomnienie św. Dominika, założyciela Zakonu Kaznodziejskiego. To wybitny kaznodzieja, który owocnie zwalczał szerzące się w ówczesnej Europie herezje.

5. W piątek przypada święto Świętej Teresy Benedykty od Krzyża, karmelitanki i patronki Europy.

6. W sobotę, 10 sierpnia będziemy wspominać św. Wawrzyńca, diakona rzymskiego Kościoła, który poniósł śmierć męczeńską przez spalenie na żelaznej kracie.

7. Dzisiaj, w niedzielę, 4 sierpnia wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, patrona wszystkich proboszczów. Święty ten przez swoją ascezę i gorliwą działalność duszpasterską odrodził duchowo i moralnie parafię w Ars, do której został posłany.

8. Dzisiaj pierwsza niedziela sierpnia. Po Mszy św. o 10.00 adoracja i procesja.

9. !7 sierpnia w Czerwińsku od 10.00 do 14.00 odbędzie się diecezjalny dzień skupienia dla zelatorek Kól Żywego Różańca z naszej diecezji. Zachęcam do wzięcia udziału w tym dniu skupienia.

10. Wczoraj młodzież przygotowująca się do bierzmowania: Kacper Grabarczyk, Katarzyna i Weronika Kochańskie, Gabriel Lewandowski i Zosia Pogorzelska wraz z rodzicami Kasi i Weroniki oraz ks. proboszcza oczyściliśmy i pomalowaliśmy 10 przęseł metalowych ogrodzenia cmentarnego. Bardzo dziękuję tej młodzieży. Zostało jeszcze 22 przęsła do oczyszczenia i pomalowania. Zachęcam wszystkich do zgłoszenia się po narzędzia oraz farbę i kontynuowania prac. Najlepiej zgłaszać się pół godziny przed Mszą świętą, albo rano zaraz po godzinie 8.00.

11. Razem z Parafialną Radą Duszpasterską i Parafialną Radą Gospodarczą planuję 07 września zorganizować pielgrzymkę autokarową do Gniezna do miejsca gdzie Polska przyjęła chrześcijaństwo. Będziemy też na tamie, gdzie ks. Jerzy Popiełuszko został zamordowany. Będziemy też w Ostrowie Wielkopolskim i na polach Lednickich. Zapisy do 20 sierpnia u pana Jerzego Kopra i u ks. proboszcza. Przewidywany koszt od osoby, gdy zbierze się 55 osób liczymy 190 zł. Na tę kwotę składa się przejazd, koszt parkingów, przewodnik, bilety wstępu, obiad i ubezpieczenie.

12. Dziękuję za naprawienie nadpalonego śmietnika.

13. Dziękuję za ofiarę na cele parafialne. Z Nowych Łubek złożono 100 zł.

14. Dzisiaj ostatni dzień zapisów na duchową pielgrzymkę.

15. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, a w nim dzisiaj jest przygotowany Stanowczy protest wobec dyskryminacji dzieci i młodzieży realizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Ten tekst protestu można wziąć z bocznego ołtarza do każdej wioski i zebrać podpisy na tym proteście. Po zebraniu tych podpisów można je do następnej niedzieli przynieść do kancelarii i ja je wyślę wszystkie razem.