Dziewiętnasta niedziela w ciągu roku 11 sierpnia 2024r. – Ogłoszenia duszpasterskie

1. Pan Jezus wyraźnie mówi o sobie: Ja jestem chlebem żywym. Podczas każdej Mszy Świętej odkrywamy na nowo tę prawdę. Nie chodzi tylko o uznanie cudownej obecności Ciała Chrystusa w konsekrowanym chlebie, ale o to, by tym chlebem karmić się, na co dzień, bo „kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki”.

2. W czwartek będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane. Msze Święte będą sprawowane o 8.00 i o 10.00 i o 16.00. Tradycyjnie podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławię wianuszki z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg.

3. Także 15 sierpnia wspominamy rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku – „cudu nad Wisłą” – i modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta.

4. We wtorek o godz. 20.00 kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Odpowiedzialne za poprowadzenie Modlitwy Różańcowej Koło Żywego Różańca z Sochocina – Pragi. Mężczyźni z tej wioski będą w procesji nieść Figurę Matki Bożej Fatimskiej.. Zapraszam ze świecami.

5. W minionym tygodniu przy czyszczeniu i malowaniu ogrodzenia cmentarza pracowali: Kamil Majewski i Karol Bigos pod opieką mamy. Pomalowali 4 elementy ogrodzenia. Bóg zapłać.

6. Organizujemy autokarową pielgrzymkę do Gniezna, Ostrowa Tumskiego i Lednicy na 07 września. Koszt 190 zł przy pełnym autokarze. Na dzień dzisiejszy mamy zapisanych nieco ponad pół autokaru. Musimy szybko podjąć decyzję, czy jedziemy, bo trzeba dać zadatek za autokar. We wtorek na Nabożeństwie Fatimskim ogłoszę jaką podejmiemy decyzję. Jeśli nie zapisze się 55 osób to albo odwołamy wyjazd, albo będzie większa składka od osoby.

7. Za tydzień podam radnym teksty na dożynki gminno-parafialne, które odbędą się 01 września tego roku.

8. Z prasy katolickiej dzisiaj: ”Gość Niedzielny”.

9. Intencje w gablotce i na naszej stronie.