Dwudziesta siódma niedziela w ciągu roku 6 października 2024r. – Ogłoszenia duszpasterskie

1. Niedzielna liturgia słowa mówi o podstawowych rzeczach dotyczących porządku ludzkiego. Bóg stworzył człowieka na swój obraz i podobieństwo, Bóg stworzył mężczyznę i niewiastę, powołując ich jednocześnie do tworzenia wspólnoty małżeńskiej i rodzinnej, w której mają stanowić nierozerwalną jedność. Warto i trzeba to powtórzyć w dzisiejszych czasach i we współczesnym świecie, gdy szerzy się propaganda „wszech względności” i tymczasowości.

2. Rozpoczęliśmy miesiąc październik – miesiąc różańcowej modlitwy, o której Święty Jan Paweł II mawiał, że miała ona ważne miejsce w jego życiu duchowym, że towarzyszyła mu w chwilach radości i doświadczenia, a o której papież Franciszek dodaje, że otwiera ona nas na Boga, pomaga przezwyciężyć egoizm i wnosi pokój w serca, w rodziny, w społeczeństwo i w świat…, że to modlitwa, która wspiera nas w zmaganiach ze złem. Zachęceni tym świadectwem, weźmy do rąk różaniec i módlmy się, powierzając Bogu blaski i cienie codziennego życia oraz rozważajmy tajemnice z ziemskiego życia Chrystusa i Jego Matki. Zapraszam na wspólne różańcowe nabożeństwa na godz. 17.00. Wczoraj w Smardzewie 50 osób z naszej parafii uczestniczyło w diecezjalnej pielgrzymce Kół Żywego Różańca.

3. W jutrzejszy poniedziałek przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej ustanowione na pamiątkę wyproszonego przez modlitwę różańcową zwycięstwa floty chrześcijańskiej pod Lepanto w roku 1571 roku. Uświadamia to nam po raz kolejny wielką moc tej modlitwy, zatem nie zaniedbujmy jej, a raczej pielęgnujmy ją pieczołowicie.

4. W przyszłą niedzielę będziemy w całym kraju obchodzili Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego Wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II, Chcemy również dołożyć swoją cegiełkę do budowy żywego pomnika Jana Pawła II, chcemy materialnie wesprzeć zdolną, lecz ubogą młodzież, pochodzącą ze wsi i małych miasteczek.

5. Dziękuję za ofiarowane kwiaty do naszego kościoła. Bóg zapłać.

6. Dziękuję za ofiary złożone w ostatnim tygodniu: na kwiaty 200zł i 50 zł. na fiołki przy Matce Bożej Różańcowej; trzy ofiary po 100 zł. i jedna 150 zł. na cele parafialne: 160 zł. na świece do kościoła; na wywóz śmieci z cmentarza: Sochocino-Praga 1200 zł. Wołowa i Kosino 510 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom i zbierającym ofiary.

7. Maja Lewandowska przygotowująca się do bierzmowania pomalowała razem ze swoją mamą dwa przęsła na cmentarzu. Zostało do pomalowania jeszcze 13 przęseł od strony Łubek.

8. Za tydzień po Mszy św. o godz. 9.00 katecheza parafialne przed Pierwszą Komunią świętą.

9. Za tydzień o 20.00 ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Odpowiedzialne za przygotowanie i przeprowadzenie modlitwy różańcowej panie z K.Ż.R. z Sochocina-Badurki. Panowie z tej wioski będą nieśli Figurę Matki Bożej Fatimskiej.

10. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”.

11. Intencje na naszej stronie i w gablotce przed kościołem.