Dwudziesta ósma niedziela w ciągu roku 13 października 2024r. – Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś przypada 28. niedziela w ciągu roku, która jest zarazem XXIV Dniem Papieskim obchodzonym w naszej ojczyźnie pod hasłem „Św. Jana Paweł II Ewangelia starości i cierpienia.. W ramach obchodów Dnia Papieskiego odbywa się również zbiórka funduszy na stypendia dla zdolnej polskiej młodzieży z niezamożnych i ubogich rodzin. Każdy, kto chciałby to dzieło wesprzeć, może złożyć swoją ofiarę do puszek przy wyjściu z kościoła.

2. Dzisiaj także liczenie wiernych uczestniczących we mszach świętych i przyjmujących Komunię świętą

3. Po mszy św. o 9.00 katecheza parafialna przed Pierwszą Komunią świętą  dla dzieci klas III i ich rodziców.

4. Także dzisiaj o godz. 20.00 ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Wtedy wspólnie pomodlimy się na różańcu.

5. W codzienne dni w naszym kościele nabożeństwo różańcowe jest odprawiane codziennie o godz. 17.00 za wyjątkiem środy,  W środę różaniec o godz. 16.30 a msze święte o 15.30 i o 16.00 ze względu na bierzmowanie w Miszewku Strzałkowskim.

6. Bierzmowanie w naszym kościele w sobotę 19 października o godz. 10.00. Przed bierzmowaniem w piątek od  godz. 19.00 będzie spowiedź . W czwartek przed bierzmowaniem od godz. 18.15 będziemy przygotowywać kościół do bierzmowania. Proszę rodziców młodzieży mającej przyjąć bierzmowanie o pomoc .

7. Jutro  naszą pamięcią modlitewną obejmujemy nauczycieli i wychowawców,  katechetów oraz pracowników obsługi, którzy obchodzą swoje doroczne święto– Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich życzliwością i płynącą z serca gorącą modlitwą.

8. W nadchodzącą środę kolejna rocznica wyboru kardynała z Polski Korala Wojtyłę na papieża; a w piątek, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto świętego Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.

9. Za tydzień w całym Kościele przeżywać będziemy Niedzielę Misyjną. Taca na misje święte.

10. Ofiary na cele parafialne w ostatnim czasie złożyli: bezimienna ofiara z Sochocina Czyżewa 100 zł.; z N. Łubek 200 zł. i 40 zł.; z Sochocina – Pragi 100 zł; na kwiaty też bezimienna ofiara 100 zł.

Na śmieci ofiary złożyli mieszkańcy Słupcy Starej 750 zł. a mieszkańcy Nowych Łubek  2385 zł. . Jeszcze trzy rodziny złożyły 30, 30 i 50 zł.. Dziękuję radnym z tych wiosek i ofiarodawcom. Bóg zapłać.

11. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” i „ Gość Historia” za 14 zł.

12. Intencje mszalne na naszej stronie i w gablotce przed kościołem.