Dwudziesta dziewiąta niedziela w ciągu roku 20 października 2023r. – Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam też, jak bardzo Kościół jest różnorodny, różnobarwny, a przez to rzeczywiście powszechny. To mozaika kultur, ras, języków i zwyczajów dotknięta światłem Ewangelii. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.

2. Przypominam, że codziennie w naszym kościele o godz. 17.00 gromadzimy się na nabożeństwie różańcowym. Dzisiaj po Mszy św. o 9.00 tajemnica pierwsza; po Mszy św. o 11.30 tajemnica druga i trzecia, a po Mszy św. o 16.00 tajemnice czwarta i piąta.

3. Ks. Biskup, który wczoraj był u nas na bierzmowaniu zaprasza na bal Wszystkich świętych.  Pisze tak: Niebawem w całym Kościele katolickim będziemy obchodzili uroczystość Wszystkich Świętych. Od trzech lat z tej okazji w Płocku Fundacja „Cokolwiek uczyniliście”, duszpasterstwo rodzin naszej diecezji oraz wiele oddanych osób przygotowują Bal Wszystkich Świętych. Chcemy w ten sposób przypomnieć, że świętość to zadanie dla nas wszystkich. Wraz z organizatorami i biskupem Mirosławem Milewskim serdecznie zapraszamy na spotkanie w niedzielę, 27 października, od godziny 14.00, w Hali Sportowej Zespołu Szkół Centrum Edukacji im. Ignacego Łukasiewicza w Płocku. Będziemy cieszyć się z obecności rodziców, dziadków, a zwłaszcza dzieci i młodzieży, przebranych za aniołów, świętych i błogosławionych. Niech nasze miasto w ten sposób uczci świętych patronów, którzy od dziewięciu i pół wieku naszej historii towarzyszą nam w pielgrzymce wiary.

4. Dzisiaj po Mszy świętej o 9.00 katecheza parafialna przed Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu świętego.

5. W środę o godz. 18.10 rozpocznie się zebranie Parafialnej Rady Gospodarczej i Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Proszę o obecność na zebraniu.

6. Za tydzień drugie losowanie dwóch nagród dla dzieci. które będą miały wszystkie pamiątki z Mszy św. z października.

7. Dziękuję za dwie blaszki ciasta upieczone przez dwie mamy kandydatów do bierzmowania. Dziękuję rodzicom kandydatów do bierzmowania za pomoc przy dekoracjach przed bierzmowanie.

8. Dziękuję za ofiary składane na cele parafialne: z Blichowa 200 zł.; z N. Łubek 80 zł. Bóg zapłać.

9. Dziękuję za ofiary na wywóz śmieci z cmentarza: z Sochocina-Czyżewa 630 zł.; z Szulbor i Ostrzykowa 390 zł. i cztery bezimienne ofiary: 30zł. 30 zł 50 zł. i 60 zł.. Dziękuję ofiarodawcom i zbierającym. Bóg zapłać.

10. Przed uroczystością Wszystkich świętych coraz więcej osób pracuje na cmentarzu porządkując groby. Proszę nie wyrzucajcie śmieci za parkan i nie przywoźcie swoich domowych śmieci do pojemników na cmentarz. Ktoś przywiózł worek pociętych kabli.

11. Tydzień temu było liczenie wiernych. Było nas 419 osób. U komunii było 185 osób.

12. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”.

13. Intencje mszalne w gablotce i na naszej stronie.