Dwudziesta czwarta niedziela w ciągu roku 15 września 2024r. – Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiejsza niedziela w szczególny sposób w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Taca dzisiejsza na KRDP.

2. W środę przypada uroczystość św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży i dzieci. Mimo upływu stuleci jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Zapraszam dzieci i młodzież w środę na godz. 16.00 na Mszę świętą. Zapraszam wszystkie dzieci i młodzież, a dzieci klas trzecich i czwartych zobowiązuję do udziału w nabożeństwie. Po Mszy św. rodzice oddają deklaracje ze zgłoszeniem swoich dzieci do Pierwszej komunii św. i do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu świętego..

3. W sobotę, 21 września, obchodzimy święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

4. W sobotę o 18.30 kolejna próba przed bierzmowaniem. Proszę o obecność i poważne potraktowanie tego spotkania.

5. Wczoraj odbyła się pielęgnacja korony dębu na cmentarzu. taka pielęgnacja za tysiąc złotych. Była potrzebna, gdyż ktoś zawziął się na to piękne i zdrowe drzewo, okorował je, ponawiercał i wstrzykiwał jakąś substancję. Drzewo zaczęło schnąc i te suche gałęzie zagrażały bezpieczeństwu przechodzących pod dębem.

6. Dziękuję panu Tadeuszowi Kaczmarczykowi za ofiarę 200 zł. na kwiaty do kościoła. Bóg zapłać.

7.  Dziękuję ofiarę na cele parafialne z Sochocina-Pragi. Złożono 100 zł. Bóg zapłać.

8. Dziękuję młodemu stolarzowi Wiktorowi Witkowskiemu z Blichowa za zrobienie sztalugi do naszego kościoła. Św. Stanisław Kostka jest na niej umieszczony. Dziękuję też drugiemu młodemu stolarzowi z Blichowa za drobne naprawy schodów na chór, drzwi na chór i drzwi bocznych wejściowych oraz zamka do schowka pod ołtarzem, gdzie panie z Kół Różańcowych w kuferku przechowują swój różaniec procesyjny. Bóg zapłać.

9. Z prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”.

10. Intencje na naszej stronie i w gablotce przed kościołem.